Globally, 1950'li yıllardan bu yana kahve ekipmanları üreten Japonya menşeili bir firma olan Kalita'nın Türkiye distribütörüdür.

Kalita Hakkında

Kalita kahve ekipmanları 1950'lerden beri faaliyet gösteren bir aile şirketidir. Japonya menşeili kalita markası zamanla tüm Dünya ve Türkiye'de kahve meraklıları ve kahve profesyonellerine hizmet vermeye, kahve tutkunlarını kaliteli kahve ekipmanlarıyla buluşturmaya devam etmiştir. Kalita kahve markasının temel prensibi, çıkış noktası ve muadillerinden farkı: filtre tabanının tasarımıdır. Filtre taban tasarımı düzdür ve 3 delik bulunur. Bu tasarımla beraber kahvenin daha eşit ve ekstraksiyon ile demlemesi sağlanır. Kalita kahve ekipmanlarını kaliteli yapan en önemli unsur, ekipmanlarda kullanılan malzemelerin kalitesidir.

Cam kahve demleme aparatlarınla borosilikat cam teknolojisi kullanılır. Borosilikat çizilmelere karşı dayanıklıdır, kırılmalara karşı mukavemet sağlar, sağlam, ısıya dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Tam bir performans ürünü olan kalita cam ekipmanları uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayrıca temizliği kolay ve hafif yapılı kahve demleme ürünleridir.

SATIŞ NOKTALARI